Czy reklama jest konieczna?

Nowa firma w 2017 logo znak graficzny na start
23 stycznia, 2017
Jaką agencje reklamowa Wrocław, studio graficzne, grafika wybrać
2 lutego, 2017
Show all

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu – właśnie dlatego jest tak istotna, niezależnie czy prowadzisz mały, lokalny biznes czy działasz w sieci i musisz zdobywać nowych klientów. Działania, które podejmujemy możemy podzielić na pozyskiwanie klientów oraz sprzedaż.
Jeśli działasz b2b to możesz pozyskać klientów poprzez ofertowanie, mailingi reklamowe, godziny na słuchawce i spotkania, ale chyba zgodzisz się, że w momencie kiedy Tobie zależy na sprzedaży, potencjalnym klientom nie musi zależeć na kupnie? Właśnie dlatego potrzebna jest reklama internetowa oraz dobra strona, które zagwarantują Ci obecność takich kontrahentów, którzy szukają oferowanej przez Ciebie usługi lub produktu właśnie TERAZ.
Pierwsza strona w wyszukiwarce, walka o pozycję, pozycjonowanie organicznie – to niewątpliwie istotne sprawy, aby z czasem być na topie. Jeśli jednak chcesz natychmiast być w top 10, top 3 czy top 5, wykorzystaj system „reklama od Google”. Adwords stworzy Ci możliwość pokazania się i pozyskania klienta już teraz. Pamiętaj jednak, że hasła powinny iść w parze z jakością Twojej strony w taki sposób, by klient utwierdził się w przekonaniu, że właśnie tego szukał. Później wystarczy tylko dopiąć sprzedaż. Jednak jak sam zdążyłeś zauważyć, trafiłeś tutaj przez wyszukiwarkę – dlatego reklama w Internecie jest taka ważna. Jak rozliczyć kampanię Adwords? Model rozliczeniowy jest prosty – płacisz za kliki. Model cpc łatwo rozliczyć i dostosować do własnego budżetu, gdyż środki, które wpłacisz na reklamę są wykorzystywane na wyświetlanie Twojej reklamy. Możesz działać lokalnie lub globalnie, precyzyjnie docierać do odbiorców.
A co jeśli działasz z klientami indywidualnymi b2c? Chyba nie jesteś w stanie obdzwonić wszystkich? Czy wiesz zatem jak dotrzeć do klienta? Jeżeli zrozumiałeś powyższy tekst, z pewnością wiesz, że właśnie przez działania internetowe możesz uwidocznić swoją ofertę. Możesz wykorzystać remarketing i podążać za użytkownikiem ze swoją reklamą, by zwiększyć współczynniki i dopiąć sprzedaż.
Zatem działania internetowe są bardzo ważne, by zostać zauważonym.

Komentarze są wyłączone.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij