Jak zrobić logo za darmo-Robienie logo kreatorem

Darmowa strona www
2 lutego, 2017
Show all

Kreator / program logo online

Na rynku dostępne są kreatory znaków firmowych zarówno online jak i takie które wymagają zainstalowania na komputerze oprogramowania. Narzędzia ułatwiają prace związane z tworzeniem logo. Dzięki nim każdy może stworzyć swoje „logo” Tworzenie logo online odbywa się w kilku krokach:

Krok 1 : W odpowiednich polach wprowadzamy nazwę firmy i/lub sloganu. Teraz kolejny etap polega na ustaleniu / wybraniu odpowiedniego kroju (czcionki) oraz kolorów.
Krok 2: Wybranie szablonu lub dodanie sygnetu / obrazka programy mają gotowa baze clipartów
Aplikacje są bardzo proste i intuicyjne, w rezultacie dostajemy gotowy projekt logo w kilka minut. Programy posiadają wgraną bazę gotowych obrazków propozycji które możemy dowolnie modyfikować. Skoro logo można mięć za darmo dlaczego mamy płacić grafikowi, agenci za opracowanie.

Nic w świecie nie jest za darmo i w przypadku darmowego logo online, jest podobnie. Nie będziemy tu pisać o konkretnym generatorze wystarczy że w wyszukiwarce wpiszesz jedną z poniższych fraz:
• darmowe logo online
• generator logo online
• kreator logo online
• tworzenie logo program
• logo przez intenert online
• logo creator,
• logo generator,
• free logo maker,
• free logo creator

Haczyki generatorów

Logo za subskrypcjie – Generatory wymagają stworzenia konta lub dołączenia do subskrypcji w rezultacie możesz otrzymywać oferty na maila, wszystko zależy od regulaminu. Identyczny mechanizm działa w przypadku kont mailowych, w popularnych serwisach internetowych. Tworząc darmowe konto godzisz się na otrzymywanie ofert, newsletterów z firm współpracujących z portalem. Firmy płaca za bazę mailingowa i wysyłkę a, dzięki temu ty dostajesz maila i serwis może otrzymywać darmowe konta mailowe.
Tylko mała rozdzielczość – logo w wyższej jakości ( rozdzielczości) dostępna tylko dla użytkowników premium lub po opłacaniu, zatem słowa darmowe logo traci moc gdyż trzeba dokonać płatności.
Ukryta płatność -Wielkie napisy „Try it Free” na dole małym fontem kwota za znak, czyli możesz napracować się stworzyć „logo za darmo” i w ostatnim kroku gdy masz zapisać efekt swojej pracy  logo wymaga zapłaty.

Dlaczego generator to słaby pomysł

Podczas wykorzystania narzędzia tracimy cała idę indywidualnego podejścia do tworzenia znaku, budujemy jak z klocków ale podczas tworzenia logo nie o to chodzi. Widoczne w bazach obrazki/ klipa arty są słabsze i lepsze z przewaga tych pierwszych. Logo z generatora będzie szablonowe, twoje logo to Kopia, taki sam znak może ktoś już używać, wygenerowane logo nie będzie oryginalne użyta grafika mogła zostać wykorzystana już kilkadziesiąt raz przez innych internautów
Logo wykonane generatorem nie będzie uniwersalne, jeśli otrzymasz logo jpg, png to zapomnij że uda się je wyciąć ploterem lub powiększyć bezstratnie. Jeśli dostałeś logo rastrowe bądź peny że będziesz musiał zapłacić dodatkowo za wektor. Takie logo zanim będzie mogło zostać wypuszczone na maszynę musi zostać obrysowywane. Oczywiście są generatory dające możliwość zapisu do svg ale jest to opcja płatna.

Generatory posiadają swoje  ograniczenia maja na sztywno przepisane szerokości parametry, i nie osiągniesz tego co może dać tobie indywidualna relacja logo. Projektant / grafik jest w stanie wykonać wszelkiego rodzaju modyfikacje.

Logo bez R – Nie zastrzeżesz swojego logo , urzędzie patentowym gdyż znak może być użyty przez wiele podmiotów

Tworząc własną firmę tworzysz coś co ma się rozwijać, a przy słabych materiałach hamujesz rozwój i ucinasz sobie wizerunek „profesjonalisty”. Daj szase wykazać się grafikowi by stworzył coś naprawdę unikalnego co będzie reprezentowało ciebie godnie i budowało potęgę twojej przyszłej marki.

Pamiętaj że wykonanie dobrego logo wymaga czasu, pomysł najpierw jest w głowie dopiero w kolejnych fazach jest poddawany obróbce cyfrowej. Czas potrzebny na wymyślenie i opracowaniu dobrego logo to kilka dni stad oferty  w których ktoś oferuje logo za parę złotych, w 12 lub 24 godziny omijaj szerokim łukiem – nie ma co oczekiwać że ktoś za taką kwotę, i tak krótkim czasie wykona indywidualną analizę, sprawdzi konkurencje otrzymasz porostu fajny znaczek z „fabryki znaków”.

Komentarze są wyłączone.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij