Uszlachetnienie druku

Nietypowe wizytówki
10 lipca, 2015
Show all

Techniki uszlachetniania druku które sprawią że twoje wydruki będą wyglądały profesjonalnie, nowocześniej. Jak w każdej dziedzinie ważny jest umiar.Techniki uszlachetniania druku wyróżniają i nadają unikalności.

Poniżej przedstawiamy technik uszlachetnienie które mogą być stosowane w poligrafii na drukach offsetowy. Druk offsetowy ma bardzo duża dokładność, nie ma tam przesunięcia które w przypadku uszlachetniania z pasowaniem odgrywa ważną role.

Foliowanie

Najczęściej spotykana technika która poza uszlachetnieniem zabezpiecza druk  oraz wyciąga kolory. Wyróżniamy folie: matowe błyszczące oraz aksamitne (potocznie Soft Touch)

Lakier UV

Nakładany sitem lakier wybiórczo pozwala wyróżnić wybrane elementy na wydruku. Miejsca gdzie został nałoży lakier są lekko wypukłe (wynika to z grubości lakieru) mogą być błyszczące, matowe, z brokatem itd. wszystko zależy od rodzaju zastosowanego lakieru. Lkier UV może być również nakładany na cały arkusz  jak zamiennik foli.

Druk Puchnący

Specjały proszek pod wpływem temperatury  puchnie, w efekcie uzyskujemy  druk wypukły 3D.

Tłoczenie

Wprasowywanie w papierze nadruku przy pomocy matrycy, uzyskujemy wklęsły nadruk – im gramatura wyższa tym efekt bardziej widoczny

Uwypuklanie

Przy wykorzystaniu oprzyrządowania poligraficznego składającego się z dwóch matryc ( matryca, patryca) wypychamy papier do góry.

Hot-print

Nakładanie za pomocą nagrzanej metalowej matrycy foli. Folia występuje w szerokiej gamie metalicznych kolorów, wyróżniamy folie strukturalne, bezbarwne, folie jedno kolorowe.

Kalendrowanie

Wyciskanie struktury/wzoru na papierze

Kaszerowanie

Klejenie dwóch różnych  rodzajów papierów, różniących się gramaturą. Uproszczając proces naklejenie na grubą tekturę lub karton papieru o niskiej gramaturze. Górana warswa może być zadrukowane lub może być ozdobny papier barwiony w masie wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać. Kaszerowanie najczęściej spotykamy na opakowania/pudełkach gdzie na tekturę (3,5 warstwową) naklejany jest wydruk z informacjami o produkcie.

Komentarze są wyłączone.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij